NPYB Teams

5-7 Division

 
Team 01 - Davidson
Bobby Davidson - 941-539-8070
Click Here For Team Schedule
Ayden Richardson
Cali Arrowood
Ethan Clemons
Javier Blas
Kendall Davidson
Lucas Caruso
Madison Davidson
Mason Rollins
Miguel Angel Gonzalez
Trace Delagrange
 
Team 02 - Maurer
Joseph Maurer - 941-626-2458
Click Here For Team Schedule
Aiden Rickner
Angelo Coletti
Ashlyn Maurer
Collins Drachler
Elena Lovett
Haylee Crouch
kyleigh West
Logan Pratt
trinity pagan
Zavia Santiago
 
Team 03 - Dennis
Tommy Dennis - 317-412-2890
Click Here For Team Schedule
Ashleigh Halbert
Jacob Triola
Jordan Hall
Jorden Espejo
Landon Magee
Mark Maberino
Salem Aun
Savannah Halbert
Wayne Dennis
William Diekman III
 
Team 04 - Robinson
Buddy Robinson - 864-710-4598
Click Here For Team Schedule
Alexander Vogel
Bryce Bigelow
Brynn Robinson
Giovanni Carella
Ian Bryan
Isaiah Rager
Jase BIGELOW
Jose angel Gonzalez
Julius Novielli
Zia corbett

8-9 Division

 
Team 05 - Hurley
Ed Hurley -
Click Here For Team Schedule
Alexander Boynton
Carter Hurley
Evan Stahl
Jacob Lope
Julian Espejo
Kellen Dennis
RYLAN BECERRIL
Sarah Martinez
Tristan Myers
William Thompson
 
Team 06 - Rassbach
Robert Rassbach - 941-221-0281
Click Here For Team Schedule
Anthony Bosse
Ben Garretson
Brody Halbert
Damiyen Fernandez
Julian Breunig
Landon Morley
Mackenzie Walker
Peyton Rassbach
Romello Pena
Rowan Triola
 
Team 07 - Davidson
Bobby Davidson - 941-539-8070
Click Here For Team Schedule
Anthony Dedovets
Benjamin Brunelle
Caleb Cruz
Elliot Santana
Ethan Boulware
Gabriel Octtaviani-Gonzalez
Kayden Davidson
Seth Logan
Taylor Davidson
Ty Johnson
 
Team 08 - Maurer
Joseph Maurer - 941-626-2458
Click Here For Team Schedule
Aubrey Barrera
Austin Rattai
Brandon Williams
Jack Decker
Jackson Petrosky
Landen Maurer
Mackenzie Rollins
matthew dart
Mykah Walters
TONGO MAMADOU OUATTARA

10-11 Division

 
Team 09 - Metts
Zack Metts - 941-623-3209
Click Here For Team Schedule
Aiden Marino
Armany Blanco-Rojas
Caden Mefford
Devin Bushell
Edwin Feliciano
Emmanuel Ruiz
Maison Notton
Makayla Walters
Noah Jordal
 
Team 10 - Marty
Dimartino Guerreiro - 941-979-0600
Click Here For Team Schedule
AIDAN CARR
Ariana Oselett
Bobby Timmons
Connor Guerreiro
Joseph Standford
Joshua Figueroa
Kyle Cummo
Landon Davidson
Maddox Wittebort
wesley woods
 
Team 11 - Killian
Mike Killian - 941-275-4628
Click Here For Team Schedule
Aiden Mahan
Axel Dremann
Booker Richardson
colyn sowers
connor-lance killian
Jeremiah Hall
Malakai Virella
Shawn Gabbard
Yeonwoo Kang
Zachary Schwartz
 
Team 12 - Bieniek
Scott Bieniek - 941-376-2886
Click Here For Team Schedule
Andrew Hauck
Caleb Kelly
Cameron Jones
Dominic Poole
eric dart
Gisele Novielli
Maxim Pushkash
Nicholas Hauck
Preston Douglass
Zoie Bieniek
 
Team 13 - Baker
Andrew Baker - 941-380-0738
Click Here For Team Schedule
Ayden Baker
Cameron Provost
christopher Kilduff
Christopher Reed
Daniel Ortigoza
Dylan Powell
Lily Bouchard
Nicholas Marcoguiseppe
Orlando Gallo
Tayler Akers
 
Team 14 - Van Salisbury
george Van Salisbury - 941-400-0241
Click Here For Team Schedule
Austin Krupski
Jacob DeCarlo
justin Alexatos
Malakai corbett
Mya vansalisbury
Shalom Elier Carraquillo
Tanner Ruh
Tyson Delagrange
WESLEY Bigelow
Xander Register

12-13 Division

 
Team 15 - Nilsson
Tyler Nilsson - 941-525-3788
Click Here For Team Schedule
Alexander Petrosky
Daniel Bullock
Dylan Youels
Earl Richards
Jaekwon Pringle
Kamyla Ainex Carrasquillo
Kevin Consoli
Nathan Wiebusch
Nicolas Combs
Zachary Ness
 
Team 16 - Mackey
Bob Mackay - 941-979-6311
Click Here For Team Schedule
Christian Nowicki
Evan Waite
Jacob Clune
jacob mackey
Jovan Rodriguez
Justice Falk
KALEIGH DUCKHAM
Lee Wilson
Nicholas Black
Tyler Clune
 
Team 17 - Mendez
Antonio Mendez - 941-961-5451
Click Here For Team Schedule
Angelo Blas
Dillon Chambers
Gavin Smelski
joseph russo
Logan Delorenzo
Makayla russo
sean Silverberg
Spencer Swartz
Yeonho Kang
 
Team 18 - Wagoner
Robert Wagoner - 941-626-8496
Click Here For Team Schedule
Alex Alvarado
Brendan Soler
Daniel Wagoner
Jason Romanel
jennifer gonzalez
Jesse St.Amour
Joseph Bartholomew
Peyton Hiler
Rostislav Kulikovskiy
Xavier Santiago
 
Team 19 - Cheeseman
Sean Cheeseman - 941-416-4342
Click Here For Team Schedule
Anden Cheeseman
Caleb Kiesel
Dave Swearing
Daylan Patel
Ethan Sanchez
Justin Forte
Kaleb Conley
Katelyn Ziarnicki
Logan Suhr
Nicholas magan
 
Team 20 - Rassbach
Robert Rassbach - 941-221-0281
Click Here For Team Schedule
Austin Hammond
Brayden Rice
Devin Clark
Gavin Wax
Jacob Parker
Jennifer Silva
Makayla Rassbach
Maxx Huml
Nicholas Antonucci
Patrick white

14-18 Division

 
Team 24 - Nilsson
Mark Nilsson - 941-504-8310
Click Here For Team Schedule
Ethan Mengelt
Giovanny Sanchez
jeffrey jr. campbell
Jhalyl Parker
Joseph DiNardi
JUSTIN BRUNO
Nathan Combs
Nicholas Pacheco
Tyler Nilsson
zachary campbell
 
Team 21 - Bieniek
Scott Bieniek - 941-376-2886
Click Here For Team Schedule
Brandon Tritschler
Brandon Velazquez
Bryan Velazquez
Jarquez Morrow
Justin Black
lionel aprill
Marshal Francis
Randall Black
Xander Bieniek
Zach Bieniek
 
Team 22 - Kline
Josh Kline - 941-626-1253
Click Here For Team Schedule
Alex Naylor
Anthony Abene
Ethan Schrock
Ilya Dmitriyev
Jayden Goodwin
Johnny Batishchev
Jon Rivera
Jonathan Walker
Magnus Reichle
Noah Geisbert
 
Team 23 - Tower
Rob Tower - 941-587-5665
Click Here For Team Schedule
Aaron Harris
Alex kang
Alex Robinson
Cameron Howard
Cameron Muncy
Chloe Howard
Dima Tower
John-Luke Lindsay
Thomas Gilfert
Yardley Faudoas
 
Team 25 - Marsi
Mark Marsi -
Click Here For Team Schedule
aiden marsicovetere
AUSTIN Watkins
Braden Lundrigan
Brody Sherman
cole grim
connor witte
Dylan Martinez
dylan romo
Michael Lambert
Ryder Derby
 
Team 26 - Reichel
David Reichel - 941-237-1519
Click Here For Team Schedule
Adam Prine
Branon Gill
Cameron Turnberger
Cooper Elsey
David Reichel
justin ramirez
ryan Waddell
Teage Elsey
Timothy Thomas
Zachary Kelly
 
Team 27 - Corbett
Corey Corbett -
Click Here For Team Schedule
AJ Gallow
Carter Oleckna
Chase Prather
Cody Harris
Corey corbett
Donavin Mansfield
Evan Dormer
Kolby Wilkinson
sam Richards
Yuriy Dmitriyev
 
Team 28 - Robinson
Buddy Robinson - 864-710-4598
Click Here For Team Schedule
Andrew Dremann
Bettina McAbee
Brady Robinson
Brandon Powell
Christian DelliQuadri
Garrett Paul
Gian Larimer-Picciani
Justin McKenna
Nicholas Iannicca
Tyler Allen

Our annual Board of Directors meeting is coming up in October and we are going to have a few board positions open. If you are interested, or have questions please see one of the board of Directors: Scott, Greg, or Mark, or email us at .

2018 Summer Season

Make sure to Like us on Facebook for future updates.

Check back as dates and times may change
:

Online registration with credit card will be available Mar 17, 2018 - May 8, 2018.

 

** Mailed or Emailed registration forms will not be accepted


Cost:
Early Registration
Mar 17 - Oct 31 $65.00

Registration
Apr 1 - Apr 30 $75.00

Late Registration
May 1 - May 8 $85.00

Family Max Amount is TBD
For Financial Assistance click here

We will be holding the ref clinic May 19 at Noon at the Morgan Center. Anyone interested in refing this summer season needs to attend.

Tentative Dates
Practice Starts June 11, 2018
First Games June 15, 2018
Last Games July 28, 2018

Board Meetings at the Morgan Center:
Tues Apr 24, 2018 7:00 PM
Tues May 15, 2018 7:00 PM
Tues Jun 5, 2018 7:00 PM
Tues Jul 24, 2018 7:00 PM




Director's Meetings:
Tues Oct ??, 2018 7:00 PM